Ahmet Türk'ün acı günü

28 Eylül 2013 Cumartesi 10:12
ahmet-turkun-aci-gunu

DTK Eş Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekilli Ahmet Türk'ün sabah saatlerinde yaşamını yitiren ağabeyi Hacı Demo Türk'ün cenazesi, Derik'e bağlı Kesra Kenco köyünde defnedildi.

 DTK Eş Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekilli Ahmet Türk'ün sabah saatlerinde yaşamını yitiren ağabeyi Hacı Demo Türk'ün cenazesi, Derik'e bağlı Kesra Kenco köyünde defnedildi. Ahmet Türk'ü bu acılı gününde BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP'li milletvekilleri, Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk, Belediye Başkan Yardımcıları Leyla Salman, Şemsettin Sulhan, belediye meclis üeyeleri, belediye çalışanları ve binlerce yurttaş yalnız bırakmadı. 

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede sabah saatlerinde yaşamını yitiren DTK Eş Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekilli Ahmet Türk'ün ağabeyi Hacı Demo Türk'ün cenazesi Ankara'dan uçakla Mardin'e gönderildi. Havaalanından alınan cenaze buradan Derik ilçesine bağlı Kesra Kenco Köyü'ne götürüldü. Burada götürüldüğü camide dini vecibeleri yerine getirilen Hacı Demo Türk'ün naaşı ardından defnedilmek üzere köy mezarlığına götürüldü. Defin törenine Türk ailesinin yanı sıra BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, DTK Daimi Meclis üyesi Osman Özçelik, DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan,  BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyye Önder, BDP Hakkari Adil Zozani, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk, Belediye Başkan Yardımcıları Leyla Salman, Şemsettin Sulhan, DİSK, KESK, KURDÎ-DER, MEYA-DER, MADAY-DER, HDP, DTK, MED-DER, BDP bölge yöneticileri ve belediye başkanlarının yanı sıra binlerce yurttaş katıldı. Cenaze'de Konuşan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaşamını yitiren Tomir Türk'ün bölgede "barış adamı" olarak bilinmesine ve insanların arasındaki husumetleri bitirmek için çalıştığına dikkat çekti.

Ardından konuşan DTK Eş Başkanı Ahmet Türk ise, "Bu acılı günümüzde bizi yalnız bırakmayıp yanımızda olan ve yanımızda olmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bölge adına çok üzüntülüyüm. Bugün biz bir insanı değil bir barış elçisini kaybetmiş bulunmaktayız. Bundan sonra herkes umarım barış için çalışacaktır" diye konuştu. Konuşmaların ardından Türk ailesi Gündoğdu köyünde bulunan evlerinde taziyeleri kabul etti

Haberin etiketleri:

Ahmet Türk'ün acı günü


Haber okunma sayısı: 848

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER