Murat Ötünç, uzanacak yardım elini bekliyor

30 Haziran 2013 Pazar 13:41
murat-otunc-uzanacak-yardim-elini-bekliyor

Kızıltepeli Murat Ötün, milyonda bir görülen ve halk arasında 'Pamuk Prens' olarak da adlandırılan Epidermis Bulloza hastalığı ile adeta boğuşuyor.

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Vali Dr. Ahmet Cengiz'den tedavi için kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Kızıltepe Koçhisar Mahallesi 379. Sokak 13 numaralı evde ikamet eden Mahsum ve Sebahat Ötünç çiftinin 5 çocuğundan biri olan Murat Ötünç, Dünya'ya "Epidermis Bulloza" hastalığı ile geldi. Vücudunu saran yaralar nedeniyle acı çektiğini belirten Murat Ötünç, bu nedenden dolayı arkadaş bulamadığınıdan yakınıyor.

iyileşmek bilmeyen yaralarından dolayı güneşli havalarda dışarı çıkamayan Murat Ötünç, "Güneşte çok zorlanıyorum. Terlik giyince ayaklarımda inanılmaz bir Ağrı hissediyorum. Uyurken, yemek yerken, yıkandığım zaman zorlanıyorum. Hastalığım nedeniyle kimse benimle arkadaşlık yapmıyor. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Sağlık Bakanlığı ve Sayın Valimiz Dr. Ahmet Cengiz'de hastalığımın tedavisi için yardım bekliyorum" dedi.

Maddi durumu iyi olmayan ailesine destekte bulunmak için kimi zaman tartıcılık, kimi zaman Boyacılık, kimi zaman da selpak mendil satarak destek olmaya çalışan Ötünç, en çok da meraklı bakışlardan rahatsız oluyor.

Anne Sabiha Ötünç, çocuğunun günden güne gözlerinin önünde eridiğini söyledi. Anne Ötünç, "18 yaşına geldi doğuştan böyle yıkadığım zaman zorluk çekiyorum. Vücudunda baloncuklar oluşuyor, onları makasla ben kesip patlatıyorum. İlaç sürüyorum çaresi yoktur. Nereye götürdüysek çaresi yok dediler. Hastalıktan dolayı okula geç gitti. Şimdi de yaştan dolayı okula almadılar. 6. sınıfa kadar okudu açık öğretimde okuyor. Yaraları kanıyor yatarken zorluk çekiyor yıkadığım zaman yaraları acıdığı için ağlıyor bırakmıyor yıkamak için zorla onu yıkıyoruz. Doktora götürdük tedavisi yok diyorlar. Merhem vermiş sürüyoruz merhemle biraz iyi oluyor ama iyileşmiyor hastalığı. Yurtdışında belki çaresi vardır ama maddi durum olmadığı için götüremiyoruz. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan yardımcı olurlarsa götüreceğiz onlardan yardım bekliyoruz. 18 yaşına geldi Şu an askerlik çağıdır ama gidemiyor. Dileğimiz belki yurt dışında iyileşir. O da askerliğini yapar hastalığından dolayı arkadaşı bile yoktur. Yattığı zaman çarşafı hep kan oluyor bende çok zorluk çekiyorum iki çocuğum da hasta birisinde kalp üfürmesi var diğerinin ise kalbinde delik var yardım bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Baba Mahsum Ötünç ise, "Hala bir çare bulamadık. Onu Bursa'da Uludağ Üniversitesi'ne doktora götürdüm. Orada bana bu teşhisi koydular. Pamuk Prens hastalığıdır dediler. Bu çocuğun çaresi yok dediler. Birkaç deneme ilaç verdiler ondan dolayı iyileşmesi dahada zorlaştı ilaçlar bir işe yaramadı. Daha sonra değişik doktorlara götürdüm bir çare bulamadık ama yurt dışında çare olabilir dediler bize. Bizde Başbakanımızdan Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz, yeter ki iyileşsin. İki sene sonra askerliği gelecek böyle olunca askere de gidemez" ifadelerini kullandı.Dunaysır Kültür ve Araştırma Derneği web sitesi tarafaından  ona geçmiş olsun allahtan şifalar diler.Haber okunma sayısı: 1039

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER