Gazetecilerden, Tutaşı´ya Hayırlı Olsun Ziyareti

13 Nisan 2019 Cumartesi 11:13
gazetecilerden-tutasiya-hayirli-olsun-ziyareti

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Partiden Artuklu Belediye Başkanlığına seçilen Abdulkadir Tutaşı´yı ziyaret eden Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik, Basın ilan Kurumu Mardin Şubesi Müdürü Adnan Günbeği ve İlde görev yapan bir grup gazeteci hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 Gazetecilerle sohbet eden  Başkan Tutaşı, seçimleri kazanmasının ardından, gönül bağı ile bağlı olduğu sadece partisinin değil, Artuklu ilçesinde bulunan herkesin belediye başkanı olduğunu söyledi. Hizmetleri yürütürken de ayırım gözetmeyeceklerini ifade eden Tutaşı “ Benim partime gönül bağım var. 1 Nisanda seçimi kazandığım andan itibaren Abdulkadir Tutaşı tüm Mardinlilerin başkanıyım. Bana oy veren veya vermeyen herkese kapımız ve gönlümüz açık olacak. Hizmet noktasında da ayırım yapmayacağız. Basın mensupları ile yakın bir çalışma içinde olacağız. Siz eksikliklerimiz bize hatırlatacaksınız biz de o eksiklik ve aksaklıkları gidereceğiz “ dedi.

            52 yıllık gazeteci Adnan Avuka,  Başkan Tutaşı ile iki devre beraber çalıştıklarını ve  dönemde belediyenin Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü  yaptığını söyledi. Avuka “ Başkan Tutaşı tutuğunu koparan ve çok çalışkan bir yapıya sahip.  Tutaşı ne gece bilir ve nede gündüz. İki dönem   başkanlık yaptı hep halkın hizmetinde oldu. Bütün imkansızlıklara rağmen, özellikle kış aylarında ayaklarına sarı bir çizme giyerek işçilerle aynı kürek ile kar kürediğini hatırlıyorum” dedi.

         GGF Genel Başkanı Mehmet Çelik, Artuklu Belediye Başkanı Tutaşı´ya hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Çelik “ Yerelde basın mensuplarına karşı duyarlı  davranacağınızı, daha önceki uygulamalarınızdan biliyoruz. Yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Artuklu ilçesi yapacağınız çalışmalarınızda yanınızda olacağız” dedi.

Haberin etiketleri:

haber


Haber okunma sayısı: 229

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER