VEKİLİ DEMİRKAN'DAN''30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI''MESAJI

30 Ağustos 2018 Perşembe 14:58
vekili-demirkandan30-agustos-zafer-bayramimesaji

Ak Parti Mardin Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Cengiz Demirkaya 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 Ak Parti Mardin Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Cengiz Demirkaya 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.    

 

Demirkaya yayınladığı mesajında, Anadoluyu bu millete vatan olarak açan Malazgirt Zaferinin ardından istiklal mücadelemizin önemli dönüm noktası olan Büyük Taarruz'un zaferle sonuçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz. 

 

 

19 Mayıs 1919’da Samsun’da zor şartlar altında ve yokluklar içerisinde başlayan istiklal mücadelemiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının dehası aynı zamanda anadolu insanının “Ya istiklal ya ölüm!” ruhu sayesinde Anadolu topraklarını aziz milletimize armağan etmişlerdir. 

 

 

O gün vatan topraklarımıza saldıranlar bugün de gerek ekonomik gerek siyasi bağımsızlığımıza yönelik saldırılar düzenlemektedirler. Aziz milletimiz ise birlik ve beraberlik içerisinde  her zaman kendi istikbaline sahip çıkmaya devam edeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini 15 Temmuz da bir kez daha ortaya koymuştur. Milletimizin sergilediği tavır vatan topraklarımız da "Büyük Taarruz" ruhunun diri bir sekilde devam ettiğini bütün dünyaya göstermektedir. Aynı ruhla dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de bütün zorlukların üstesinden geleceğiz. 

 

 

Bu vesile ile Büyük Taarruz’un başkumandanı Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle  anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor; kahraman ordumuzun ve Mardinli hemşehrilerimizin zafer bayramını kutluyorum.''dedi.

 

 

Haberin etiketleri:

haber


Haber okunma sayısı: 736

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER