Avrupa modeli geliyor

03 Haziran 2013 Pazartesi 11:12
avrupa-modeli-geliyor

Aydın Bayram İngiltere, Almanya, İtalya ve Hollanda’da maçların gündüz oynanmasını emsal alan Bakanlık, ailelerin statlara çoluk-çocuk gidebilmesi ve maçların festival havasında geçmesi için Federasyon ve kulüplerle görüşecek.

Avrupa modeli geliyor

 

Aydın Bayram

İngiltere, Almanya, İtalya ve Hollanda’da maçların gündüz oynanmasını emsal alan Bakanlık, ailelerin statlara çoluk-çocuk gidebilmesi ve maçların festival havasında geçmesi için Federasyon ve kulüplerle görüşecek.

 

SPOR BAKANLIĞI, SÜPER LİG MAÇLARININ GÜNDÜZ OYNANMASI İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Spor Bakanlığı, Türk futbolunda yeni bir sayfa açmak için kolları sıvadı. Bakanlık, yeni sezonda Süper Lig maçlarının gündüz oynanabilmesi için bir çalışma başlattı. İngiltere, Almanya, İtalya ve Hollanda’da maçların çoğunlukla gündüz oynanmasını emsal alan Bakanlık, cumartesi ve pazar günü ailelerin maçlara çoluk-çocuk gidebilmesi ve festival havasında geçmesi için federasyon, yayıncı kuruluş ve kulüplerle tek tek görüşecek.

E-bilet sistemi artık devrede

Tribünlerdeki futbol terörünü bitirmeye yönelik bu adımın yanı sıra, yeni sezonda e-bilet ve statlardaki güvenlik kameraları da devreye sokulacak. Ayrıca alkolün statlara sokulması ve stat çevresinde satışı da yasaklanacak. Maçlar gündüz saatlerinde oynanırsa, alkol alıp maça gelme olayı da ortadan kalkacak.

Futbolda gün ışığı modeli

“Maçların gündüz oynatılması için Avrupa’daki örnekleri inceliyoruz.  Bu konuyu masaya yatırdık” diyen Spor Bakanı Kılıç, yapacağı değerlendirme sonrası TFF ile bir araya gelecek. “Futbolda gün ışığı” modeli için düğmeye basılacak. Ağustos ayındaki aşırı sıcaklar nedeniyle ise maçlar yine gece oynanacak.

 

 Haber okunma sayısı: 731

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER