Kahraman Gaffar OKAN gitti, Hasan ONAR geldi.

  Bir zamanlar güzel insan Şehit Emniyet Müdürümüz Kahraman Gaffar OKAN’ın sesiyle; 33 10 merkez, Diyarbakır halkına zulm edeni yakarım anonsu ile yankılandı Diyarbakır’ın sokakları. Şehadet şerbetini içeli yıllar oldu ancak yine de kimse unutmadı onu, güzel anıyor herkes o güzel kahramanı. Tüm Diyarbakır’a abi,kardeş ,baba, dost oldu. Sokaklarını tek başına dolaştı Diyarbakır’ın. Nerde zorda sıkıntıda olan varsa yardımına koştu. 

 
Şimdi böyle bir insan Mardin’de. 
Gaffar OKAN değil Hasan ONAR. Gerçek bir vatan evladı. Cesur olmaktan korkmayan memleket sevdalısı.Bazen bir çay bahçesinde bir dedeye arkadaş, bazen sokakta oyun oynayan bir çocuğa arkadaş...
Mardin halkının gönlünde taht kurmuş bir Hasan abimiz, Hasan Müdürümüz.
 
Ordu ile, etten duvar ören korumalar ile dışarı çıkan Müdürler gibi değil 2 koruması ile dışarda bir vatandaş gibi gezen, kendini Mardin sokaklarında Mardinli gibi hisseden bir Müdür. Emniyet teşkilatının göz bebeği gururu, onuru ,şerefi...
 
Bayram’ın son günü gece vakti arabasında çok uzak Mardin’in dar ve kalabalık sokaklarında 2 koruması arkada; düşüne düşüne yürüyordu sarı ve sıcak kadim şehrin sokaklarında . Çok düşünceli ve yorgun  gördüm Müdürümü. 
Bu koca yürekli adamın fikrinde ne vardı ki o kadar yormuştu onu. Medeniyetler beşiği her tarafı tarih kokan şehrimize daha güzel günler yaşatmak için neler yapabileceğini mi  düşünüyordu yoksa Aziz vatanımız için şehit olan kardeşlerimizi abilerimizi mi yoksa daha farklı birşey mi ?  
Ne düşündüğünü bilmiyorum ama hakikaten o düşünce fazlasıyla yormuştu Müdürümü.
 
Vallahi bu güzel insanı halkın arasında ,bir eli cebinde ,başını önüne eğmiş, düşünceli bir şekilde, küçük adımlarla ve ordu ile değil geride kalan 2 koruması ile beraber Mardin’in sokaklarında yürüdüğünü görünce gurur duydum.  
 
Terörden ziyadesiyle zarar görmüş bu halkın bu derece güzel ve yürekli Müdürlere  her daim ihtiyacı vardır. 
Kozmopolit Mardin’e ancak böyle güzel bir insan yakışır.
Kürt,Türk,Arap,Süryaninin bir arada kardeşçe yaşadığı bu güzel şehre böyle bir barış adamı yakışır.
Her yönüyle zengin bir şehire ancak böyle gönlü zengin bir Müdür yakışır.
 
Devlet ve millet arasında bir köprü olan ,herkesin derdi ile dertlenen ,fakir zengin ayırıcımı yapmadan herkese yardımcı olmak için çaba sarf eden, Mardin’in güveni, huzuru ,birlik ve beraberliği, barış ortamının sağlanması için gece gündüz demeden çabalayan büyük insan Mevlam yükünü hafifletsin, ayağını taşa değdirmesin, ömrün uzun sıhhatin daim olsun. Sen çok yaşa Hasan abimiz, Hasan Müdürümüz.

Nurullah AYDIN


İzlenme: 654
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR